Встреча с воином - миротворцем, ветераном войны в АФГАНИСТАНЕ                  Павловым Василием Владимировичем


Відкритий діалог з директором інституту педагогіки АПН України Топузовим О.М. та завідувачем відділу економіки та управління загальної середньої освіти, доктором педагогічних наук,професором Калініною Л. М. з питань розвитку освіти, змін в освітньому законодавстві (початкова,базова,профільна середня).


ЭКСКУРСИЯ В МУЗЕЙ ПОДПОЛЬНО-ПАРТИЗАНСКОГО ДВИЖЕНИЯ НА НИКОЛАЕВЩИНЕ В ГОДЫ ВОВ В 1941-1944 ГОДЫ УЧАЩИЕСЯ  (при содействии управления по делам семьи и молодежи


           Автобусна екскурсія рідним містом              (у рамках КТД "Моя країна - Україна")

6 жовтня 2015 року в рамках міського проекту "Моя країна-Україна" для учнів 5-9 класів відбулася автобусна екскурсія по рідному місту. Учні побували в музеї міліції, де дізналися багато нового та цікавого про їхне минуле та сьогодення . Також діти познайомилися з історією міста, відвідали історичні місця Миколаєва . екскурсія запамятається надовго всім.


Наші конкретні дії у напрямку сталого розвитку

У Міжнародний День Землі учні Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 стали активними учасниками акції «Рух за сталий розвиток». Першими в цей день здавали макулатуру учні початкової школи. Вони пройшли маршем вулицями, прямуючи до пункту прийому вторинної сировини. Під час акції здано 150 кг макулатури.

Діти тримали плакати із закликами до мешканців мікрорайону приєднатися до збереження оточуючого середовища, заощадження ресурсів. Учнів підтримували їхні батьки та вчителі.

Учні середньої ланки стали учасниками шкільного флеш-мобу «Ми за сталий розвиток». Яскраві повітряні кульки стали символом барвистої  природи Землі.

Старшокласники у цей день висадили 15 саджанців  дерев, 20 - кущів, насіння багаторічних трав, квітів на алеї «Шкільна родина».

Акція за сталий розвиток стартувала. Вона триватиме протягом усього екологічного місячника.

Ми  дбаємо про збереження природи нашої рідної України! Приєднуйтесь до нас!

 

Адміністрація ЗОШ № 25,

ініціативна група «Ми – за сталий розвиток».


29-й річниці Чорнобильської трагедії присвячується…

Минуло 29 рокiв, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко вiд покривдженої землi. Цей день не минув  безслiдно, вiн розплодив по свiту багато трагедiй; вiн буде завжди об'єднувати всiх одним спогадом, однiєю печаллю, однiєю надiєю.

Уже давно вiддзвенiли чорнобильськi дзвони, а ми все ще пам'ятаємо тих, хто пiшов у вогонь, - вони увiйшли у стогiн i душу, болем зчорнену до дна:

Всiх поiменно - у незабуття.

I буде суд, який поверне вiру,

Та не поверне молодi життя.

Хто квiтень наш отак пiдступно зрадив,

Що стiльки горя, аж рида весна?

I хто тепер такiй бiдi зарадить?!

Щоб жив Днiпро i щоб жила Десна.

У Миколаївській загальноосвітній     школі до 29-ї річниці трагедії проведено комплекс тематичних заходів: пам’ятні уроки, інформаційні години, радіолінійки, бесіди, оформлено книжкові виставки та проведено огляди літератури в шкільній бібліотеці.

Проведені заходи – це екскурс в минуле, вони надають можливість учням зрозуміти, що Чорнобиль – це трагічна сторінка історія України, про яку необхідно пам’ятати, щоб не допустити нової біди.

Ми, вчителі, віримо, що наші діти – наше майбутнє, це загально розвинені люди, патріоти нашої держави, що сприймають чужий біль як свій, загальнонародне горе як особисте, що вони зможуть протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.

Подай у душі доброго вогню —

Хай воскресає світ животворящий,

Хай до нащадків озоветься пращур,

Хай древній рід збере свою рідню.

Очисть від скверни воду нам і кров,

Хай доля нас завчасно не займає...

Пошли нам, Боже, згоду і любов

І той вогонь, що в світі нас тримає.

 

Будьмо пильнi i обережнi, безвiдповiдальнiсть породжує трагедiю!

 

Заступник директора

з виховної роботи Федчак Л.В.


День Цивільного Захисту у ЗОШ № 25

З метою практичної перевірки здатності учнів грамотно і чітко захищати своє здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях 17 квітня 2015 року в Миколаївській ЗОШ № 25 змістовно пройшов День цивільного захисту.

За планом роботи передбачено і проведено тематичну лінійку, години спілкування у 1-9 класах з тем «Дії у надзвичайних ситуаціях», «Протимінна безпека» та ін. Учні 11 класу відпрацьовували користування засобами колективного та індивідуального захисту, надання долікарняної медичної допомоги потерпілим. Учні 5-9, 11 класів підготували інформаційні матеріали, стіннівки.

Було розгорнуто тематичну виставку літератури у холі ІІ поверху «День ЦЗ». Для дітей молодшого шкільного віку проведено конкурс малюнків «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

З метою практичної перевірки здатності учнів реагувати на сигнал оповіщення цивільного захисту «Увага! Всім!» проведено тренувальну евакуацію всіх учасників навчально-виховного процесу та працівників школи за 2 хв. 23 сек., що відповідає нормам Закону України «Про цивільний захист населення».

 

Начальник ЦЗ ЗОШ № 25

Піляєва А.І.


Декада педагогического мастерства классных руководителей и классоводов

С 10 марта по 20 марта 2015 года в Николаевской общеобразовательной школе I-III ст. № 25 была проведена декада педагогического мастерства классных руководителей и классоводов. Проведенные мероприятия стали настоящими праздниками для детей.

Во время декады педагогического мастерства классовода и классного руководителя были проведены патриотические Уроки Мужества "Герои всегда среди нас" (5А кл., классный руководитель Незаписанко Л.В.), "Страницами бессмертия" (освобождению города Николаева посвящается...) (11 кл., классный руководитель Тараненко М.И.), "Они защищали нас" (3 кл., классовод Безрученкова З.Г.), заочная экспедиция в прошлое "Ваш светлый подвиг не забыто" (8 кл., классный руководитель Явкина О.В.). Учащиеся больше узнали о славных страницах прошлого нашей Родины, о людях, которые в зловещие времена стали на защиту родной земли и смогли одолеть ненавистного врага.  Уроки Мужества воспитывали в подрастающего поколения уважение и преклонение перед подвигами соотечественников, гражданское самосознание, патриотизм, любовь к Украине, родному городу.

Час общения в 1 классе "Волшебные слова открывают сердца" (классовод Бак О.В.), школа этикета в 5Б классе "Забота о других людях - главная обязанность в жизни" (классный руководитель Чигрина Я.Г.), откровенный разговор в 6 классе на тему "Чуткость и доброта - два крыла, на которых держится человечество" , час общения в 7 классе "Посмотри на себя внимательно" (классный руководитель Андриевская Е.А.) способствовали этическому, морально-нравственному воспитанию учащихся. У детей формировались такие понятия как дружба, взаимопомощь, отзывчивость, доброта, чуткость; развивалось чувство ответственности за свои слова и поступки.

В 9 классе (классный руководитель Канюкова Л.И.) состоялась презентация проекта "Мир профессий". Учащиеся определяли свои цели на будущее, мотивировали свою дальнейшую учебную деятельность при выборе профессии, расширили свои знания о разных профессиях, которые имеют спрос на рынке труда; учились развивать деловые качества, критически относиться к себе.

При взаимопосещении этих воспитательных мероприятий учителя, классоводы, классные руководители могли не только увидеть работу своего коллеги и что-то новое взять для себя, но и со стороны посмотреть на учащихся класса. Дети раскрывались с совсем новой, иногда и неожиданной стороны.

Охватывает чувство гордости и за детей, умных, талантливых, и за вас, их учителей, классоводов, классных руководителей, которые сумели отшлифовать эти способности так, чтобы они заискрились, стали видны всем.


                                     Заместитель директора по воспитательной работе Федчак Л.В.  


КАЛЕЙДОСКОП ТАЛАНТІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Згідно річного плану роботи школи з 10 березня до 17 березня 2015 року в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 25 було проведено Тиждень початкової школи та естетично-розвивального циклу. Учителі початкових класів Колодій Н.Б., Бак О.В., Безрученкова З.Г., Шувалова О.В., Вдовиченко О.О. та вчителі-предметники Іванова В.П., Підсуха А.О., Бугайова Л.В. підготували цікаві, пізнавальні заходи для учнів 1-11 класів та провели їх на високому методичному рівні.

Зазначені педагоги вміло використали нестандартні форми роботи; індивідуально і творчо підійшли до кожного учня.

Під час заходів дітям прищеплювались почуття прекрасного, розвивались творчі та комунікативні здібності, навички пошукової діяльності, дослідницькі уміння, пізнавальний інтерес. Учні розкривали свої  здібності та нахили, розвивали практичні навички та уміння працювати в групах, удосконавлювались в роботі над проектом. Головне, на уроках прищеплювалися навички здорового способу життя, формувалась позитивна мотивація до навчання.

 

Тиждень початкової школи та естетично-розвивального циклу був проведений на високому рівні, цьому сприяла значна фахова підготовча робота вчителів, які продумали пізнавальні та різноманітні розвиваючі заходи для учнів різних вікових груп, змогли зробити їх нестандартними, цікавими, змістовними та масовими. Всі заходи мали велике виховне значення, а використання мультимедіа зробило їх наочними та сприяло активізації пізнавальної діяльності учнів.

 

 

                                       Заступник директора з навчально - виховної роботи Власік Л.І.


До Дня пам'яті героїв Крут

Назавжди в нашій пам’яті…

У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.

Бій під Крутами – бій, що відбувся на залізничній станції Крути 29 січня 1918 року між більшовицькими військами Михайла Муравйова та об’єднаними військами юнкерів 1-ї Київської юнацької школи імені Богдана Хмельницького та першої сотні новоствореного Студентського куреня під єдиним командуванням Аверкія Гончаренка під час наступу на Київ військ Муравйова назавжди залишиться в пам’яті українців.

До Дня пам’яті Героїв Крут у Миколаївській загальноосвітній школі

 І-ІІІ ступенів № 25 відбулися тематичні заходи: лінійка-реквієм «Славні сини українського народу», години спілкування, тематичні уроки, інформаційні хвилинки, перегляд періодичних видань.

Цікавим для учнів 5-х класів став захід «Нас ніхто не роз’єднає», який сприяв героїко-патріотичному вихованню школярів. Діти співали українські пісні, читали вірші, присвячені пам’яті молодих героїв.

Молоде покоління повинне пам’ятати про подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі...

 

 

Заступник директора з виховної роботи Федчак Л.В.


Незабутня подорож на Івано-Франківщину

Новорічні, Різдвяна казки… Хто у дитинстві не чекав на диво, яке обов’язково відбудеться у ці святкові дні. Таке незвичне дійство очікувало учнів Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25.

З ініціативи та на кошти народних депутатів Жолобецького Олександра Олександровича та  Вадатурського Андрія Олексійовича 14 учнів нашого закладу разом з вчителем Явкіною О.В., лауреатом міського конкурсу «Нове ім’я», отримали можливість безкоштовної поїздки на Івано – Франківщину, щоб відсвяткувати там Різдво і провести новорічні канікули.

Уже 4 січня діти занурилися у чарівний світ природи Прикарпаття. Справжня екскурсія розпочалась зі Львова, який вразив незвичайною архітектурою, адже недаремно його називають «Королівським містом». Подорож виявилась цікавою. Діти піднімались на Ратушу, з якої відкривається чудовий вигляд на старий Львів, побували у копальні кави, майстерні шоколаду, відвідали історичний центр міста.

А наступного дня учнів зачарували величні ліси та бистроплинні гірські річки, які змусили злитися з місцевою природою, відчути на собі український колорит. Весь цей час діти перебували в селі Витвиця , проживали у сім’ях, де спілкувалися зі своїми однолітками, знайомилися з місцевими традиціями. Найцікавіше, що довелось побачити, - це святкування Різдва. До оселі вносили Дідуха, славили народження Хреста, співали колядки. Ми мали можливість порівняти традиції, обряди в різних регіонах України.

Перед Різдвом діти отримали змогу побувати у Гошівському чоловічому монастирі, де дізнались не лише про історію існування, а й про чудодійні святині. Діти відвідали долинський краєзнавчий музей «Бойківщина», створений Тетяною та Омеляном Антоновичами.

Після святкування Різдва учні побували в  історико-меморіальному музеї Степана Бандери, який знаходиться на Калущині в селі Старий Угринів. Після відвідування музею весело провели час на долинському катку.

Останній день перебування на Івано-Франківщині був присвячений духовному збагаченню. Діти ще раз відвідали Гошівський монастир, де їх благословили на добрі справи та побували на цікавій різдвяній «музичній» проповіді отця Вітольда Левицького, слухали зразковий ансамбль «Діти світла».

Проїхавшись визначними місцями Долинського району та скуштувавши води з джерела «Горянка», згодом повернулися до Львова. Незвичайна екскурсія закінчилась походом до львівського історичного музею пошти та пішою екскурсією старим Львовом. Звичайно, всі отримали море позитиву. Ця поїздка запам’ятається дітям як одна з найкращих у житті.

Висловлюємо щиру вдячність нашим народним депутатам за надану можливість познайомитись з чудовими людьми, звичаями та побутом, гарною природою Івано-Франківщини!


Український ярмарок у ЗОШ № 25

         Нещодавно у ЗОШ № 25 відбувся український ярмарок.

Організаторами його проведення стали представники шкільного учнівського самоврядування. До проведення ярмарку долучилися учні школи, батьки, вчителі.

Всі бажаючі могли поласувати солодощами: тістечками, яблуками, цукерками. Було весело, гамірливо. Святкового настрою додавали  українські пісні. Кожен міг сфотографуватися на згадку з товаришами, вчителями.

            Голова учнівського самоврядування Баранець Євгенія разом з представниками учнівського самоврядування вирішили, що всі отримані кошти буде передано на благодійну допомогу військовослужбовцям 79-ї Миколаївської аеромобільної бригади.